Tenis ziemny
TENIS ZIEMNY

Zapraszamy do udziału uczniów ze szkół z gminy Choceń w zajęciach tenisa ziemnego w hali sportowej w Wilkowicach. Odbywają się one w czwartki od godz. 15.00 do 16.00. Zajęcia prowadzi Radosław Babiński.

Uroczyste zakończenie Zimowej Ligi Tenisa

Zakończyły się zmagania w kolejnym sezonie Zimowej Ligi Tenisa w Wilkowicach. W zmganiach, które toczyły się od października 2014 roku do maja 2015 brało udział 25 zawodników. W I lidze o puchary walczyło 9 zawodników. Po raz trzeci z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach odniósł Radosław Babiński, na drugim miejscu został sklasyfikowany Adam Kaniewski, trzecią pozycję zajał Marcin Kubiak, a na czwartym miejscu uplasował się Mariusz Krzyżanowicz. W II lidze 16 zawodników zostało podzielonych na dwie grupy. Ostatecznie najlepszym okazał się Jacek Kotlewski, na drugim miejscu sklasyfikowano Radosława Sobieraja, trzecie miejsce zajął Teodor Rogowski, a czwarte miejsce zajął Bartosz Matuszewski. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom Zimowej Ligi Tenisa za udział.

Puchary w turnieju zostały rozdane

W rozegranym dnia 28 marca 2015 roku turnieju tenisa ziemnego o puchar dyrektora Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności  brało udział aż 39 zawodników podzielonych na trzy kategorie wiekowe: do lat 8, do lat 12 oraz do lat 16. Wśród 18 zawodników i zawodniczek w kategorii do lat 8 pierwsze miejsce zajął Wojciech Jarębski z Włocławka, który w finałowym pojedynku wygrał z Kacprem Waleckim ze Śmiłowic. Na trzecim stopniu podium stanął Jan Snopkowski z Kowala, a czwarte miejsce zajęła Aleksandra Jasińska z Brześcia Kujawskiego.

W kategorii do lat 12 bezkonkurencyjni okazali się reprezentujący gospodarzy – Szkołę Podstawową z Wilkowic – Kamil i Marta Hyba. W finałowym pojedynku lepszy okazał się Kamil, który pokonał swoją siostrę 15:6. W meczu o trzecie miejsce Tobiasz Kubiak z Grodztwa wygrał z Sebastianem Bagińskim ze Śmiłowic.

W kategorii do lat 16 zwyciężył Adam Stasiak, drugie miejsce zajął Bartek Niedzielski, a na trzecim stopniu podium stanęła Agnieszka Szymańska, która w bezpośrednim pojedynku okazała się lepsza od Aleksandry Małas. Wszyscy zawodnicy startujący w tej kategorii reprezentowali Brześć Kujawski.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za przybycie i udział w zawodach. Zapraszamy już dzisiaj na kolejny turniej, który odbędzie się w kwietniu lub maju tego roku.

9-12 Łukasz Kordyl, Blanka Gębicka, Julia Pasternak, Justyna Pielka

13-18 Małgorzata Malec, Natalia Szymańska, Cezary Jarecki, Jakub Sikorski, Bartek Siemiński, Zosia Gębicka

Noworoczny Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci

Dnia 2 stycznia 2015 roku na sali sportowej w Wilkowicach rozegrano Noworoczny Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci. Zawodnicy grali spotkania każdy z każdym. Najlepszym zawodnikiem został Kamil Hyba, na drugim miejscu została sklasyfikowana Marta Hyba, a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Jarębski.

IV sezon Zimowej Ligi Tenisa Ziemnego

Rozpoczęły się rozgrywki  IV edycji Zimowej Ligi Tenisa Ziemnego. Przez 7 miesięcy ponad 20 zawodników m.in. z Włocławka, Izbicy Kujawskiej, Brześcia Kujawskiego będzie rywalizowało o puchary w dwóch ligach. W poprzednim sezonie w poszczególnych ligach końcowa kolejność była następująca:

4.       Konrad Pelc

Koniec rozgrywek zaplanowano na przełomie kwietnia i maja 2015 roku. W międzyczasie rozegrane zostaną turnieje dla dzieci oraz dorosłych w tenisie ziemnym oraz tradycyjnie na zakończenie rozgrywek turniej trzech rakiet.

Sukcesy tenisistów

Dnia 14 września 2014 roku w Brześciu Kujawskim został rozegrany kolejny turniej tenisa ziemnego, w którym bardzo dobrze spisali się zawodnicy ze szkółki tenisowej przy SP Wilkowice. Na najwyższym stopniu podium w kategorii do lat 11 uplasował się Kamil Hyba (SP Wilkowice), który w finałowym pojedynku nie dał szans Szymonowi Gallusowi z Włocławka.
Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Michał Walewicz (SP Śmiłowice). Duży sukces odnotowała również Marta Hyba (SP Wilkowice), która zajęła trzecie miejsce w kategorii do lat 14. Podopieczni Radosława Babińskiego za swoje osiągnięcia otrzymali puchary z rąk Burmistrza Brześcia Kujawskiego - Wojciecha Zawidzkiego. Dodatkowo Michał Walewicz otrzymał rakietę tenisową, którą wylosował w konkursie loteryjnym rozgrywanym podczas turnieju. Fundatorem nagrody był radny powiatowy Jacek Jabłoński.

Na zdjęciu uczestnicy turnieju w Brześciu Kujawskim: K. Hyba, D. Bagiński, S. Bagiński, M. Walewicz, M. Hyba.

Podium zdobyte

6 września 2014r na kortach TKKF Horyzont przy ul. Gałczyńskiego we Włocławku odbył się Turniej Tenisa "Pożegnanie lata" , w którym rywalizowały dzieci i młodzież w kategoriach do lat 12 i do lat 16. W kategorii do lat 12 wygrał Kamil Hyba (SP Wilkowice), druga była Marta Hyba (SP Wilkowice), a trzeci Michał Walewicz (SP Śmiłowice). W kategorii młodzieży do lat 16 trzecie miejsce zajął Krystian Rosiak, drugie miejsce zajął Adam Kaniewski, a zwyciężył Krystian Janowicz. Organizatorem imprezy było Ognisko "Horyzont" przy wsparciu Gminy miasta Włocławek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (1 wejścia) tutaj!
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?